מאמרים

הצד הפיננסי של העסק שלך - המשך למאמר

בשביל להגיע אל היעדים והמטרות שהצבתם לעצמכם לוו את העסק על ידי רואה חשבון, הוא כבר ידאג להשלים את הדו"חות השונים ואת המיסים כמו מע"מ ומס הכנסה עליהם יש להקפיד ולשלם בזמן, גם פן זה חשוב ועקרוני, ועליכם להקפיד על שמירה של הסדר והארגון בטיפול הפיננסי בתחום זה כדי להימנע מקנסות והצמדות ריבית מיותרות.


עסקים רבים לוקחים הלוואות גדולות מאד על מנת להתחיל ולגלגל את העסק בשנה הראשונה. ללא בטחונות לרווחים עתידיים עלולים עסקים קטנים אלו להיקלע לא רק לחובות בשל אי הכנסה יציבה אלא גם בשל חוסר יכולת להשיב את ההלוואה שנלקחה עוד בטרם החל העסק לפעול. מצב זה אינו נדיר אלא שכיח למדי. מפני שהאמונה שלנו בעצמנו היא גדולה ובעיקר הציפייה שהאמונה הזו תגרום להכל להצליח. במציאות יש להיות אנשי עסקים ממולחים וממוקדים מאד כדי לגרום למאמץ העצום ולהשקעה הגדולה הזו להפוך לאפשרית.

אנו לא מבקשים להרפות את ידכם מלהקים עסק עצמאי או מלתת שירות של איפור כלות לצעירות מאושרות שזה יום חתונתם אלא מבקשים להדגיש עד כמה הצד הפיננסי שהוא בסופו של דבר הליבה של כל עסק, עקרוני וחשוב לקיומו. כל אחד יכול לפתוח עסק, השאלה היא האם העסק באמת מצליח לעמוד ביעדים ולהיות רווחי, כך שהוא מקור פרנסה לבעליו ובני משפחותיהם.


חזרה לחלק ראשון